Akcja "Życzliwość - TAK, Samotność – NIE" – Terapeutyczne wsparcie telefoniczne

Społeczeństwo, ludzie

To trudne chwile, w szczególności wszelkie trudności seniorzy m.in. dlatego Instytut Świadomości w ramach swojej misji społecznej – na co dzień prowadzący terapie, procesy terapeutyczno rozwojowe oraz wsparcie emocjonalne dla wszystkich, którzy tego potrzebują – oferuję swoje doświadczenie i pomoc.

W tym wymagającym i niepewnym czasie chcemy bezpłatnie wesprzeć tych, którym teraz jest najtrudniej - osoby starsze.

Skala wykluczenia społecznego, ograniczeń i pogłębiającej się samotności jest ogromna. - mówi Ewelina Zych-Myłek, Prezes Fundacji Instytut Świadomości

Nie możemy zapominać, że walczymy nie tylko z kryzysem gospodarczym i zdrowotnym, ale przede wszystkim z kryzysem psychologicznym i emocjonalnym, który dotyczy każdego z nas - osób młodych i w sile wieku, ale zwłaszcza osób już na co dzień bardziej samotnych i słabszych. Zagubienie, strach, lęk, panika, brak lub przesyt informacji, ograniczenie lub całkowite uniemożliwienie kontaktów z rodziną, przyjaciółmi, sąsiadami może spowodować traumę społeczną, z którą nie będziemy mogli poradzić sobie długo po ustaniu epidemii.

Terapeutyczny Telefon Wsparcia działa pod numerem 660-519-565 już od dziś (1 kwietnia 2020 r.) do końca miesiąca codziennie (również w weekendy) w godzinach 10:00-13:00.

Uruchamiając Terapeutyczny Telefon Wsparcia Instytutu Świadomości chcemy pomóc osobom starszym i samotnym w epidemii – emocjonalnie, dać poczucie, że po drugiej stronie słuchawki jest prawdziwa osoba, której zależy i która wysłucha, pomoże, porozmawia o rozwiązaniach, doda otuchy w trudnych chwilach. Pamiętajmy, że większość osób, seniorów w dużych miastach żyje na co dzień w bardzo małych mieszkaniach lub kawalerkach i długotrwałe zamknięcie w tak ograniczonej przestrzeni destrukcyjnie i depresyjnie wpływa na ludzką psychikę.

Jesteśmy po to, aby pomóc. - dodaje Ewelina Zych-Myłek.

Fundacja Instytut Świadomości